Зіневич Олексій Олексійович

0
2830

Скандальний забудовник Лісової Бучі, фігурант кримінальних проваджень, власник
провайдера “Бест” та телеканалу “Погляд”.

Зіневич Олексій Олексійович, біографія


Зіневич Олексій Олексійович народився 21 листопада 1977 у місті Київ. Є фігурантом кримінальних проваджень.

Кримінальні провадження

Зіневич Олексій Олексійович – фігурант кримінальних проваджень.

Зокрема, Служба безпеки України зареєструвала одразу три кримінальні провадження: За фактом складання чи видача приватним нотаріусом завідомо підроблених офіційних документів – за ч. 2 ст. 358 КК України (номер справи 220190000000000); за фактом зловживання своїми повноваженнями нотаріусом, з метою отримання неправомірної вигоди, якщо це завдало істотної шкоди охоронюваним законом правам або інтересам окремих громадян, вчинене повторно – за ч. 2 ст. 365-2 КК України (номер 22019000000000182); за фактом шахрайства, заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою вчинене у великих розмірах – за ч. 3 ст. 190 КК України (номер справи 22019000000000183).

Генеральна прокуратура України зареєструвала два кримінальні провадження: за фактом шахрайства, заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою вчинене у великих розмірах – за ч. 3 ст. 190 КК України (42019000000001102); за фактом зловживання своїми повноваженнями нотаріусом – за ч. 2 ст. 365-2 КК України (42019000000001103).

Головне управління Національної поліції в Київській області розслідує кримінальне провадження (номер 22019000000000048) від 27.02.2019 р. за ч. 2 ст. 358 КК України, ч.3 ст. 190 КК України та ч.2тст. 365-2. щодо шахрайства Зіневича Олексія Олексійовича при незаконному виділенні йому 10 земельних ділянок Бучанським міським головою Анатолієм Федоруком.

За аналогічними статтями розслідування здійснює Державне бюро розслідувань та Національне антикорупційне бюро України.

Всі головні правоохоронні установи країни відкрили провадження по тяжких частинах статей ККУ – по ч. 2 або по ч. 1 ККУ.

Скандали

Через причетність до тиску на свободу слова та участь у системних корупційних махінаціях із незаконним виділенням землі в місті Буча, США позбавили Олексія Зіневича візи. Зіневич разом зі своє коханкою Наталією Лисаченко здійснювали переліт Київ-Париж-Майямі для того, щоб Лисаченко змогла народити в Майямі дитину. Втім, Олексія Зіневича не пустили на рейс Париж-Майямі через анулювання його візи до США. Зіневичу довелося повернутися до Києва, а Наталія Лисаченко успішно полетіла до США.

Олексія Зіневича неодноразово звинувачували у обмеженні свободи слова та блокуванні інтернет-сайтів засобів масової інформації через провайдера “Бест”. У 2016 році за наказом Олексія Зіневича для користувачів “Бесту” були заблоковані сайти “Зоря Приірпіння”, “Ірпінь онлайн”, “Правда Ірпеня” та офіційний ресурс Ірпінської міської ради. Під натиском громадськості Зіневич здався та був змушений розблокувати ресурси.

Проте у 2018 році “Бест” вдруге незаконно заблокував “Правду Ірпеня”. Сталося це після того, як сайт оприлюднив серію викривальних матеріалів щодо причетності Зіневича до дерибану землі та незаконної вирубки дерев у Лісовій Бучі. І тільки після публічних заяв громадських організацій, відповідних публікацій Інституту масової інформації та інтернет-видання “Детектор медіа”, сайт “Правду Ірпеня” розблокували.

Як повідомляє сайт “Моя Київщина”, за інформацією громадської організації “Інститут масової інформації”, охоронці Олексія Зіневича привселюдно нападали на журналістів під час проведення круглого столу щодо перспектив розвитку Ірпінського регіону. Звичайно, за винятком тих, хто на нього працює. Більше того, журналістів силою виганяли із зали.

Нагадаємо, що 25 жовтня у Всесвітній день макарона жителі Ірпеня принесли під офіс Зіневича каструлю макаронів з вимогою припинити “вішати лапшу” на вуха жителям Ірпеня.

Олексій Зіневич є фігурантом антикорупційних розслідувань правоохоронних органів через дерибан 1,6 га землі лісового фонду в місті Буча.

10 ділянок Зіневич отримав від мера Бучі Анатолія Федорука за позитивні сюжети про політичну діяльність Федорука на телеканалі Зіневича “Погляд”. Зіневич отримав ділянки на підставних осіб, серед яких декілька працівників інтернет-провайдера Зіневича “Бест”, головний бухгалтер компанії “Бест”, коханка Зіневича Наталія Лисаченко та її рідна сестра Анастасія Лисаченко, а також рідна сестра Зіневича – Наталія Зіневич. Невдовзі Олексій Зіневич через схеми декілька разів об’єднував ці земельні ділянки, потім їх перепродавав.

Шахрайські маніпуляції Зіневича потрапили в поле уваги правоохоронців. Невдовзі Київська обласна прокуратура звернулася до суду і Ірпінський міський суд наклав арешт на земельні ділянки Зіневича.

Керівник відділу комунального підприємства Ірпеня Євгенія Мельник 5 листопада 2019 року заявила, що представники інтернет-провайдера “Бест” знищують дерева, вкручуючи у них шурупами рекламні таблички. Вона закликала власника провайдера «Бест» Олексія Зіневича зняти рекламні таблички і згідно закону нести відповідальність за свої дії.

В містах Ірпінь та Буча люди називають Олексія Зіневича пестливо – “Льоша Зіна”. Причина банальна проста – Зіневич хоч і намагався приховувати свою сексуальну орієнтацію, втім, багато місцевих жителів знають про його гомосекуальні вподобання. Небагато людей знають про перший гомосексуальний досвід в житті Олексія. Втім, хлопцем Зіневича називають Ярослава Маляренка, якого Зіневич прихистив на своєму телеканалі “Погляд”, де Маляренко керує журналістами. Олексій Зіневич має тісні зв’язки з владою міста Буча, де він отримав землю на підставних осіб, зареєстровані в Бородянці, Алчевську, Немішаєвому та Світловодську. Зіневич є одним із найбільш скандальних геїв країни, його підозрювали у причетності до побиття голови Коцюбинської ТВК Людмили Демченко.

За даними видання «Forbes», Буча — єдине місто в Київській області, в якому існує монополія на інтернет-послуги. Жоден провайдер, крім «Беста», не отримав в Бучі дозволу на ведення підприємницької діяльності. Таким чином, інтернет-провайдер «Бест» є монополістом у місті Буча.

Це й не дивно, адже Зіневич веде спільний будівельний бізнес. У матеріалі “У Бучі вкрали 1 га землі через «схему Федорука-Зіневича-Согомоняна» йдеться про спільний будівельний бізнес мера Бучі Анатолія Федорука, Олексія Зіневича та Армена Согомоняна. “У той час, коли багатьом корінним жителям Бучі та місцевим АТОвцям Федорук розповідає, що землі в місті немає, Федорук виділив людям Согомоняна 1 гектар бучанської землі. Реальна ринкова ціна такої землі сягає в еквіваленті зданої нерухомості понад 50 квартир. Для прикладу, в сусідньому Ірпені компанія “Орлан-Інвест” Антона Мирончука передала учасникам АТО саме 50 квартир в обмін на таку ж територію. Так було реалізовано злочинну схему Федорука, Зіневича (Зіневич постійний партнер Федорука у всіх будівельних проектах) і Согомоняна була реалізована. При цьому, дана схем супроводжувалася обманом громадськості. Журналістам вдалося розібратися в історії скандального виділення 1 гектару. Схема Федорука-Зіневича-Согомоняна відбувалася наступним чином. Учасникам АТО передали всього 30 квартир. Согомонян у вузькому колі не раз говорив про те, що 20 з 50 квартир одразу забрали Федорук та Зіневич на своїх підставних осіб. З 30-ти осіб, що мають отримати квартири, всього кілька бучанських учасників АТО. Всі інші – невідомі бучанцям люди. Скоріш за все, частина з них так само є підставними людьми і ці квартири в реальності відійдуть Армену Согомоняну і його подільникам. Будемо з вами уважно стежити, кому саме вручатимуть ключі від квартир і що люди з цими прізвищами зробили гарного для Бучі».

Маєток

Протягом останніх років проживає у місті Буча Київської області у маєтку, збудованому на земельних ділянках, виділених на підставних осіб.

Зіневич побудував коштовний маєток ще 5 років тому на ділянках, які були незаконно виділені на підставних осіб з числа співробітників компанії “Бест”, сестру Зіневича Наталію, його коханку Лисаченко Наталію Сергіївну та її рідну сестру Лисаченко Анастасію Сергіївну.

За позовом заступника Київського обласного прокурора Ірпінський міський суд арештував земельні ділянки Зіневича Олексія Олексійовича. Втім, після арешту Зіневич попри рішення суду продовжив використання земельних ділянок та проводить додаткові будівельні роботи на ділянках. Зокрема, Олексій Зіневич побудував капітальний паркан навколо маєтку, загородивши міську вулицю Ганни Барвінок.

Бізнес

З 1997 по 2001 роки займався брокерською діяльністю на українській біржі «Десятинна», яка займалася сумнівними угодами для кримінальних авторитетів.

У 2003 році створив інтернет-провайдер «Бест», який завдав мільйонні збитки бюджету Ірпеня. Компанію “Бест” звинувачували у незаконному використанні персональних даних. Користувачі неодноразово скаржилися на погану якість інтернету. У 2018 році компанія “Бест” у спілкуванні з клієнткою послала її “на три букви”.

У 2016 році засновує інформаційну агенцію, а потім і телеканал «Погляд». Ірпінська рада АТО та відома зоозахисниця Ірина Мурга звинувачувала канал “Погляд” у маніпуляції інформацією, відвертій брехні телеглядачам та психологічній травлі.

У 2017 році купив «Канал КРТ» у родини колишнього генерального прокурора України часів Януковича Геннадія Васильєва.

Зіневич Олексій Олексійович є власником наступних компаній:

 1. Телерадіокомпанія “САТУРН”, код ЄДРПОУ 24215260. Засновники: Зіневич Олексій Олексійович (98%), Лисаченко Наталія Сергіївна (2%). Підприємство зареєстроване і сплачує податки у місті Буча Київської області. Керівник підприємства – Маляренко Ярослав Олександрович, який є фігурантом кримінального провадження про привласнення бюджетних коштів у розмірі 1,5 млн грн.
 2. Товариство з обмеженою відповідальністю “Компанія ЖЕК №1”, код ЄДРПОУ 38571632. Засновник: Зіневич Олексій Олексійович (100%). Серед видів діяльності: Інші роботи із завершення будівництва, Управління нерухомим майном за винагороду на основі контракту. Директор – Балашов Олександр Миколайович. Підприємство перебуває у стані припинення. Балашов Олександр Миколайович з Гостомеля та Матяшенко Ірина Федорівна з Бучі є засновниками громадської організації “Зелений Ірпінь”, яка зареєстрована за тією ж самою адресою, що й ТОВ “Компанія ЖЕК №1”. При цьому, Матяшенко Ірина Федорівна зареєстрована як фізична особа-підприємець. Враховуючи її види діяльності як ФОПа (інша діяльність у сфері електрозв’язку, діяльність у сфері проводового електрозв’язку), Зіневич Олексій Олексійович швидше за все використовує її для ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах (вона приймає платежі від клієнтів ТОВ “Бест” і як ФОП виводить, обналює готівку для Зіневича).
 3. Товариство з обмеженою відповідальністю “Бестсервісбуд”, код ЄДРПОУ 37696459. Засновники: Зіневич Олексій Олексійович (50%), Зіневич Оксана Олександрівна (50%). Підприємство перебуває у стані припинення.
 4. Товариство з додатковою відповідальністю “Компанія “Бест”, код ЄДРПОУ 33482632. Засновники: Зіневич Олексій Олексійович (50%), Зіневич Оксана Олександрівна (50%).
 5. Товариство з обмеженою відповідальністю “Інформаційна агенція “Погляд”, код ЄДРПОУ 40795221. Підприємство зареєстроване і сплачує податки у місті Буча Київської області.
 6. Товариство з обмеженою відповідальністю “Бест Бізнес”, код ЄДРПОУ 40795614. Підприємство зареєстроване і сплачує податки у місті Буча Київської області. Керівник – Зіневич Олексій Олексійович.
 7. Товариство з обмеженою відповідальністю “Бест Буча”, код ЄДРПОУ 40797669. Засновники: Зіневич Олексій Олексійович (90%), Лисаченко Наталія Сергіївна (10%). Підприємство зареєстроване і сплачує податки у місті Буча Київської області. Керівник підприємства – Зіневич Олексій Олексійович.
 8. Туристична агенція “Мінт Тревел”, код ЄРПОУ 40798196. Засновники: Зіневич Олексій Олексійович (50%), Лисаченко Наталія Сергіївна (50%). Підприємство зареєстроване і сплачує податки у місті Буча Київської області. Керівник підприємства – коханка Зіневича – Лисаченко Наталія Сергіївна, на яку як на підставну особу було виділено землю в Лісовій Бучі, на якій Олексій Зіневич незаконно побудував маєток, обгородивши його всупереч будівельним нормам чотирьохметровим парканом і обгородивши міську вулицю Ганни Барвінок. Ще одну ділянку було незаконно та “випадково” виділено на рідну сестру Наталії Лисаченко – Лисаченко Наталію Сергіївну.
 9. Юридична компанія “Правоексперт”, код ЄДРПОУ 41100454. Засновники: Зіневич Олексій Олексійович (99%), Лисаченко Наталія Сергіївна (1%). Підприємство зареєстроване і сплачує податки у місті Буча Київської області. Керівник підприємства – Гапон Сергій Васильович.
 10. Товариство з обмеженою відповідальністю “Бест-тв”, код ЄДРПОУ 43239883. Засновники: Зіневич Олексій Олексійович. Статутний капітал – 1000 грн. Директор – Велесь Артур Юрійович. Раніше працював у Товариство з додатковою відповідальністю “Компанія “Бест”. Підприємство “Бест-тв” було створено 19.09.2019 р. для ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах. Для цього Андрій Велесь був звільнений у Товариство з додатковою відповідальністю “Компанія “Бест” і призначений директором Товариство з обмеженою відповідальністю “Бест-тв”.

Родина та зв’язки

 • Мати — Зіневич Галина Іванівна
 • Батько — Зіневич Олексій Григорович
 • Сестра — Зіневич Наталія Олексіївна
 • Колишня дружина – Зіневич Оксана Олександрівна
 • Коханка – Лисаченко Наталія Сергіївна
 • Сестра коханки – Лисаченко Анастасія Сергіївна
 • Співучасник злочинів – Федорук Анатолій Петрович.